KAPIDA ÖDEME seçeneği ile...Tüm Ürünlerde Yıl Sonuna Kadar ÜCRETSİZ KARGO...

3 ile 2’yi Çarpmak..


Biz uzun yıllardır moda sektörünün kıyısında köşesinde bir şekilde yer almayı ve bu sektöre karınca kararınca katkı sağlamayı kafamıza koymuş iki arkadaşız. Daha lise sıralarındayken ufak fotoğraf kareleriyle başlamış, üniversite yıllarında artık büyük tablolara dönmüştü bir köşede yer alma fikri. 

Ben, Funda Gülen; İstanbul Erkek Lisesi ve İTÜ Endüstri Mühendisliği mezunuyum. Yaklaşık 4 yıl Türkiye’nin önde gelen bir tekstil firmasında çalıştıktan sonra istifa ettim ve hali hazırda Mühendislik Yönetimi ve Koç Üniversitesinde MBA yüksek lisanslarına devam ediyorum.

Gizem ise, (Gizem Cumalıoğlu) benzer şekilde İstanbul Erkek Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu. Evet, lise ve üniversiteden sınıf arkadaşıyız. Üniversitedeyken staj ve part time işlerle girdi moda sektörüne. Bir süre mesleğini yaptıktan sonra bavulunu topladı ve New York Parsons School of Design’da “Fashion Business” eğitimi aldı. Ardından Türkiye’ye döndü, bir süre dijital pazarlama alanında çalıştı ve sonra gelsin istifa.

Üniversite sonrasında bir şekilde yollar kesişmedi, o oldu bu oldu kimi koşuşturmacalar derken fotoğraf kareleri tekrar belirdiler. İkimizin de zamanını ve planlarını uydurduğu bir noktada, önce ben kendi gemimi inşa etmek üzere işten ayrıldım birkaç ay sonra da Gizem dümene ortak oldu.

Hop diye başlayamadı tabi her şey, iki mühendis ve iki analitik insan olarak uzun araştırmalar yaptık. Sektörden gelen tecrübemize iş modelleri, pazarlama süreçleri, moda ve tekstil alanlarının avantajları dezavantajları, bizim artılarımız eksilerimiz derken uzun süre kafa yorduk. Bu süreçte, abonelik modellerinden tutun dropshipping denilen al sat modellerine, instagram pazarlamalarından bütünsel dijital pazarlama süreçlerine hemen her konuda okuduk tartıştık araştırdık. Farklı firmalar, farklı kişiler, dünyada kim neler yapıyor göz attık, farklı modeller için iş kanvasları hazırladık :) En sonunda, bir iş modeli olarak 3x2 ye karar verdik.

3x2; üç model iki kombinden oluşan kapsülleri ifade ediyor. Satışa çıkarttığımız her paketi bir kapsül olarak ele alıyoruz, içinde birbirini bütünleyen / birbiri ile kombinlenebilen 6 parça olmasına özen gösteriyoruz :)

Kapsül derken? Dediğinizi duyar gibiyiz… Evet aslında bildiğiniz kapsül gibi düşünülebilir. 6 parçalık mini koleksiyonlarımızı kapsül olarak adlandırıyoruz ve bunu yaparken aslında kapsül dolap yaklaşımından bolca etkilendik :)

Amacımız, kapsüllerin 3 haftada bir yayınlanması ve müşterilerimize en güncel olanı “3x2” gözünden süzerek iletmek, kaliteden ödün vermeden ulaşılabilir fiyatlarda kısa süreli döngülerle trendi yakalamak... Zamana ayak uyduran zamansız parçalar sunmak konusunda iddialıyız :) Modanın olmazsa olmazlarının farkındayız ne kaliteden ödün vermek istiyoruz ne de fiyatları arşa çıkartmak.

Orta ve uzun vadede ise temel amacımız, kadınların giydiklerinde kendilerini daha şık ve bu şıklıkla geldiğini düşündüğümüz şekliyle daha özgüvenli ve daha güçlü hissetmelerini sağlamak… Bu amaçla vizyonumuzu bu ülkenin kadınları olarak bu ülkenin kadınlarına değer katmak olarak belirledik ve kendi gemimizi inşa etmeye başladık.


Yorum yapın


Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın